Málaga (12. 5. – 31. 5. 2024)

1. den

Naše cesta začala 12.5.2024 na pražském letišti. Cesta letadlem trvala zhruba 3 hodiny a proběhla bez problémů. První překvapení přišlo až po našem příletu do Málagy, kdy na nás naše řidička zapomněla. Po několika neúspěšných telefonátech nám zavolala zpět a my zjistily, že neumí anglicky, což situaci více zkomplikovalo. Krátce po půl jedenácté jsme se dostaly na naše ubytování a po náročné cestě jsme šly spát.

 

2. den

Kolem 7. hodiny jsme vstávaly a v 8 jsme vyrazily do jazykové školy Carlos V na uvítací schůzku, protože nám tak předešlý den bylo řečeno po telefonu. Po příchodu do školy jsme ale zjistily, že schůzku máme až zítra, tak jak bylo původně napsáno v mailu. To nám ale nevadilo, protože jsme si mohly rovnou nakoupit, prohlédnout centrum města a pláž.

 

3. den

V 10 hodin jsme dorazily na naší schůzku do Carlos V, kde nám byly sděleny potřebné informace a poté nás zavedly na naše pracoviště do školky Escuela Infantil Santa Paula a do fyzioterapeutické kliniky Clinica Alejandro Molina Fisioterapia. Zde jsme měly možnost seznámit se s pracovníky a prohlédnout si prostory. Volné odpoledne jsme strávily na pláži a užívaly si pěkného počasí. 

 

4. den

První pracovní den začal v 9 hodin na našich pracovištích.

Školka

Ve školce nás zaměstnaly hned po příchodu. Měly jsme možnost nakrmit děti, uspat je a pohrát si s nimi. Byly jsme velmi rády, že po nás nebylo vyžadováno přebalování :). Po prvním dnu stráveném ve školce jsme byly zaskočeny zdejším režimem, který se velmi liší od našeho.

Fyzioterapeutická klinika

Na klinice se mě ujala fyzioterapeutka Irene, která mi vysvětlila jak to u nich funguje. Zjistila jsem, že tato klinika se specializuje na klienty po autonehodách a úrazech. Měla jsem možnost namasírovat pár klientů a pomáhat s ostatními klienty.

Poté jsme se všechny sešly v historickém centru a navštívily jsme pevnost Alcazaba. Okolo páté hodiny jsme si v restauraci daly večeři.

5. den

Školka

Dnešní ráno začalo velmi příjemně vřelém přivítáním dětí, které si nás z předešlého dne pamatovaly. Denní režim se ničím nelišil od včerejšího. Úkoly jsme měly stejné – krmení, kolébání, utěšování a pomáhání se sebeobsluhou. Praxe jsme si užily a těšíme se na další den.

Fyzioterapeutická klinika

Dnešní den pro mě byl úspěšný, protože se mi povedlo zmírnit otok na koleni jednoho pacienta. Mohla jsem si vyzkoušet práci s ultrazvukem a opět se učit nové věci od Irene.

Po práci jsme se sešly a relaxovaly jsme na pláži.

 

6. den

Školka

Dnes proběhlo seznámení s nejmenšími dětmi (0-1 rok). Byla to pro nás úplně nová zkušenost starat se o tak malé děti. Jedna z nás si mohla vyzkoušet utěšování půlročního miminka v náručí, ale marně, protože dítě nepřestalo plakat. 

Fyzioterapeutická klinika

Většinu klientů už jsem měla možnost poznat, a proto mi Irene dnes pár stálých klientů svěřila do péče. Mohla jsem se podívat na různá cvičení, která Irene praktikuje a poté si je i vyzkoušet.

Tento týden jsme zakončily ve víru velkoměsta. Zašly jsme si na večeři do italské restaurace a užívaly si večerní atmosféru.

7. den

Víkend jsme začaly pohodově. Vstávaly jsme okolo 9-10 hodiny a sbalily si věci na pláž. Cestou jsme si zašly na dobrou snídani a pak už následoval jen odpočinek. Pláže jsou tu velmi pěkné, jen moře je ještě trošku studenější než bychom chtěly 🙂 Večer jsme opět strávily v centru města.

 

8. den

Dnešní den jsme se rozhodly věnovat povinnostem. Byly jsme nakoupit, uklidily jsme byt, vypraly jsme a věnovaly se škole. Na večer už jsme jen odpočívaly.

 

9. den

Začíná nám první celý týden praxí a těšíme se co nám přinese 🙂

Školka

Po užitém víkendu následuje nepříjemné vstávání. Jako každý den jsme dorazily v 9 hodin do školky, kde jsme dnes měly na starost ty nejmenší děti (0-1 rok). Děti byly dnes stejně unavené jako my. Náš dnešní pracovní den zahrnoval krmení, houpání, hraní si s dětmi a uklízení po nich.

Fyzioterapeutická klinika

Dnes jsem musela být velmi opatrná, masírovala jsem totiž klientku, která měla zlomenou kostrč. Klientka je v oblasti kostrče stále velmi citlivá, ale bolest se po každé masáži a magnetoterapii zmenšuje.

 

10. den

Školka

Dnešní praxe začaly tím, že nás rozdělily. Jednu k největším dětem (3 roky) a jednu k nejmenším (0-1 rok). Jedna si s nejmenšími dětmi hrála a tancovala s nimi na písničky. Druhá pozorovala, jak si děti nacvičují závěrečný taneček a potom si s nimi hrála.

Fyzioterapeutická klinika

Dnes k nám přišla klientka, která na kliniku už dříve docházela, protože nemohla hýbat palcem na pravé ruce. Podstoupila operaci, která její stav zhoršila, ale to jsme zjistili v průběhu rehabilitace. Není však jisté, jestli jí rehabilitace vůbec pomůže, jelikož šlachy, které zajišťují pohyb palce jsou nečinné. 

Kvůli počasí jsme odpoledne nestrávily na pláži, ale prošly jsme si nákupní centra a něco pěkného si koupily.